Saray Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne yoğun ilgi

Saray Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen hava muhalefeti dolayısıyla ertelenen Çocuk Şenliği, 27 Nisan Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi önünde gerçekleştirildi.

Birbirinden renkli atölye, etkinlik ve şişme oyun gruplarının yer aldığı şenliğe yoğun ilgi gösteren çocuklar, gönüllerince doyasıya eğlendi.

Saray Belediyesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği en büyük bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı “23 Nisan Çocuk Şenliği” ile büyük bir coşkuyla kutladı. 23 Nisan Çocuk Şenliği, 27 Nisan Cumartesi günü saat 14.00-19.00 saatleri arasında Atatürk Kültür Merkezi önünde gerçekleştirildi. Birbirinden renkli atölye, etkinlik ve şişme oyun gruplarının yer aldığı şenliğe yaklaşık bin çocuk katıldı.

BAŞKAN TAŞYASAN: “ÇOCUKLARIMIZ BİZİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”
23 Nisan Çocuk Şenliği’nin açılış konuşmasını yapan Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediğimiz, hava muhalefeti dolayısıyla ertelediğimiz Çocuk Şenliğimize hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Her şeyden çok önem verdiğimiz sevgili çocuklarımıza, güneşli havada hep bir arada olmaları için bugünü seçtik. Bugün birbirinden değerli sanatçılarımız olacak. Kendi evlatlarınızı burada izleyeceksiniz. İnşallah, bundan sonraki 23 Nisanlar’da daha geniş, daha kapsamlı programlarla sizlerle birlikte olacağız. Herkese iyi eğlenceler, iyi seyirler diliyorum.”

DİL ATÖLYESİ ÖĞRENCİLERİ BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Saray Belediyesi Dil Atölyesi’nde eğitim gören çocuklar, eğitmenleri Eda Kahraman eşliğinde “We are the wall” şarkısını işaret dili eşliğinde seslendirdi. İzleyenlerden tam not alan çocuklar büyük alkış aldı.

ÇOCUKLARIMIZ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Atatürk Kültür Merkezi önündeki program boyunca çocuklar kum boyama, kil boyama, dev boyama, bilgisayarsız kodlama, çocuk dansı atölyeleri, şişme oyun grupları ve yüz boyama alanlarında gönüllerince doyasıya eğlendi. Şenlik boyunca çocuklara pamuk şeker, patlamış mısır ve limonata ikramında da bulunuldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir