Hindistan’da tünel çöktü: Mahsur kalan 40 işçi için çalışmalar sürüyor

Hindistan’ın Uttarakhand eyaletinde, dün yol çalışması sırasında inşaatı süren tünelin bir kısmının çökmesi sonucu mahsur kalan en az 40 işçi için kurtarma çalışmaları devam ediyor. AA muhabirine konuşan eyalet yetkilisi, enkazda 40 işçinin mahsur kaldığının düşünüldüğünü, boru aracılığıyla işçilere oksijen ve yiyecek tedariki yapıldığını ifade etti.

Yetkililer, mahsur kalan işçilerle ‘iletişim halinde olduklarını’ duyurdu. Uttarkashi Polis Şefi Arpan Yaduvanshi, “İçerideki adamlarla iletişim halindeyiz. Hepsinin durumu iyi ve onlarla iletişim halindeyiz” dedi.

Yol çalışması sırasında inşaatı süren tünelin bir kısmının çökmesi sonucu mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirten yetkili, enkaz kaldırma çalışmalarının da sürdüğü bilgisini paylaştı. ANI’nin haberine göre ise Eyalet Başbakanı Pushkar Singh Dhami olay yerini ziyareti sırasında, “Kurtarma operasyonu ve enkaz kaldırma çalışmaları hızla devam ediyor. Gıda malzemesi tedariki sağlandı. Uzmanlarla görüşüyoruz ve soruşturma sürüyor. Önceliğimiz herkesin güvenli şekilde kurtarılması” ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir