Apple suçluyu buldu: iPhone 15 Pro neden ısınıyor; sorun nasıl çözülecek?

Forbes’in bir haberine göre Apple, kullanıcıların iPhone 15 Pro telefonlarının aşırı ısındığına dair şikayetlerini kabul etti. Ama bunun yanında, yapılan spekülasyonların aksine, bunun telefonun donanım tasarımıyla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Apple’a göre ısınmanın nedeni bazı uygulamalar ve iOS 17’deki bazı küçük hatalar.

Bloomberg ise, isimsiz bir Apple sözcüsünün, cihazların “normalden daha sıcak çalışmasına” neden olabilecek uygulama örnekleri olarak özellikle Instagram, Uber uygulamalarından ve Asphalt 9 oyunundan bahsettiğini belirtiyor.

Ayrıca Apple, termal açıdan herhangi sorun olmadığını ancak 20 W’tan fazla şarja sahip USB-C güç adaptörleri ve telefon geri yüklendikten kısa bir süre sonra gerçekleşen arka planda işleme gibi diğer faktörlerin, telefonu bir iPhone kullanıcısının alışkın olduğundan daha sıcak hale getirebileceğini söylüyor.

Apple tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo gibi bazı kişilerin önerdiği ve Apple’ın işlemci hızını düşürmek zorunda kalacağına dair iddialara karşıysa şirket, Forbes’a, iOS 17.1 ile birlikte gelmesi gereken düzeltmenin performansın azalmasına yol açmayacağını söyledi.

Apple, iPhone 15 telefonlarıyla, TSMC’nin 3nm işleminden üretilen yeni A17 Pro çipi ve çerçevesinin yapısında titanyum kullanılması da dahil olmak üzere bazı büyük değişiklikler yaptı. Bu yılın sonlarında çıkacak olan Resident Evil Village gibi grafik ağırlıklı oyunların konsola yakın kalitede çalıştırılmasını mümkün kılan yeni çip ve altı çekirdekli GPU’nun iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in en çekici özelliklerinden olması bekleniyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir