10 ay men cezası alan Sandro Tonali’yle ilgili şaşırtan cevap! ‘Oynayabilir’

İtalya Futbol Federasyonu, yasa dışı bahis oynadığı tespit edilen Sandro Tonali’yi 10 ay futboldan men etmişti. Tecrübeli futbolcuyla ilgili çarpıcı bir açıklama geldi. Newcastle United Teknik Direktörü Eddie Howe, Sandro Tonali’nin Wolverhampton maçında forma giyme ihtimalinin bulunduğunu dile getirdi.

Eddie Howe açıklamasında, “Bu zor bir durum ancak Tonali için henüz resmi bir onay almadık. Haberleri, spekülasyonları, açıklamaları duyduk ama şu anda İtalyan yetkililerden herhangi bir şey almadık. Bu yüzden bir tür belirsizlik içindeyiz ve resmi onayın gelmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Wolverhampton maçında Sandro Tonali’nin oynama ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Eddie Howe, “Bizim için uygun olma ihtimali yüksek. Sanırım yasağın uygulanmasından önce gerçekleşmesi gereken birkaç şey var, göreceğiz” diye konuştu.

İngiliz basınında yer alan haberlerde; İtalya Futbol Federasyonu’nun 23 yaşındaki futbolcunun 10 aylık men cezasını duyurduğu aktarıldı. Sandro Tonali için henüz UEFA ve FIFA’dan resmi bir bilgi gelmediği belirtildi.

Sandro Tonali bu sezon Newcastle United’da 12 maça çıktı. 23 yaşındaki orta saha bu karşılaşamalarda 1 gol sevinci yaşadı. Newcastle United ile sözleşmesi 30 Haziran 2028’de sona erecek İtalyan futbolcunun güncel piyasa değeri 60 milyon euro.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir