Murat Ongun kimdir? Eski İBB sözcüsü Murat Ongun kaç yaşında ve hangi görevlerde bulundu?

Murat Ongun, 21 Nisan 1975 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Giresunlu olup, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinde tamamlamıştır. Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsüdür.

Günümüzde Beylikdüzü Voleybol İhtisas Kadın Takımı yöneticiliği ve voleybol şube sorumluluğu görevine devam etmektedir.

1996 yılında mezun olduktan sonra Show Haber’in Ankara muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır. İlerleyen yıllarda da İstanbul’a gelerek Star TV ve ATV’de mesleğini sürdürmüştür.

3 Eylül 2001 tarihinde Habertürk TV’nin kurulmasının ardından, kanalda hem muhabir hem de idareci pozisyonlarında çalışmaya devam etmiştir. 2012-2014 yılları arasında da CNN Türk’te sunuculuk yapmıştır.

2014 Türkiye yerel seçimlerinin ardından Beylikdüzü Belediye başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı olarak görev almıştır. Ekrem İmamoğlu’nun 2019 Türkiye yerel seçimlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcülüğü görevine getirilmiştir.

17 Mayıs 2022 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İBB Sözcülüğü makamının kaldırıldığını belirtmesinin ardından sözcülük görevi sona erdi.

Günümüzde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iştiraki olan Medya A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir