CHP’li Abdurrahman Tutdere: 610 tane çadırın tamamının altından sular aktı, çadırkentlerindeki sorunları artık çözün

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’da selden etkilenen çadırkenti ziyaret etti. AFAD yetkililerini göreve çağıran Tutdere, “Bu arkamızda gördüğünüz 610 tane çadırın tamamının altından sular aktı ve çoğu da ıslak. Bu geceyi bu çocuklar bu ıslak zeminli çadırlarda geçirecekler… 9 numaralı çadırkentte ve Adıyaman’ın diğer çadırkentlerindeki sorunları artık çözün. Aradan 40 güne yakın zaman geçti. Henüz burada temel sorunlar çözülmüş değil” ifadelerini kullandı.

CHP’li Tutdere, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ile bu akşam selden etkilenen Adıyaman Merkez Kayalık Mahallesi’nde bulunan 9 numaralı çadırkentte açıklamalar yaptı. Tutdere, çadırkentteki 610 çadırın altından sular aktığını belirterek şunları kaydetti:

“Manisa Milletvekilimiz Bekir Başevirgen ile birlikte Adıyaman Merkez Kayalık Mahallesi’ndeki 9 numaralı çadırkentteyiz. Çadırkenti dolaştık. Hemşehrilerimizle bir aradayız. Çocuklar, yaşlılar burada. Afetten kendi imkanlarıyla kurtulan gençlerimiz burada. Tabi bugün yağan yoğun yağış nedeniyle çadırkentte ayrı bir mağduriyet ortaya çıkmış durumda.

“Bu geceyi bu çocuklar bu ıslak zeminli çadırlarda geçirecekler”

Bu arkamızda gördüğünüz 610 tane çadırın tamamının altından sular aktı ve çoğu da ıslak. Bu geceyi bu çocuklar bu ıslak zeminli çadırlarda geçirecekler. Burada özellikle yakacak odun sorunu vardı. Yakacak odunlar ıslandığı için sobada tutuşmaları biraz zorlaşmıştı. O sorun devam ediyor.

“Sorunların çözümü için AFAD’ı göreve davet ediyoruz”

Şu an çadırkentteki yurttaşlarımız soğuk bir geceyi karşılamaya hazırlanıyorlar. Buradaki sorunlar ısıtma, battaniye, yeme-içme ve hijyen sorunları. Lavabolar, duşlar. Hepsi vatandaşlarımız tarafından bize iletildi. Biz bu sorunların çözümü için AFAD’ı göreve davet ediyoruz. Adıyaman’daki AFAD yetkilileri, sizlere sesleniyorum. Bu çocuklar adına sizlere sesleniyorum. 9 numaralı çadırkentte ve Adıyaman’ın diğer çadırkentlerindeki sorunları artık çözün. Aradan 40 güne yakın zaman geçti. Henüz burada temel sorunlar çözülmüş değil. Bu sorunların takipçisi olacağım. Bu sorunlar çözülünceye kadar gündemde de tutmaya devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerime de geçmiş olsun diyorum. Hepimizin başı sağ olsun.”(ANKA)

TIKLAYIN I Deprem bölgesi Şanlıurfa ve Adıyaman’ı bu kez sel vurdu: 14 kişi hayatını kaybetti

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*