Aday oldu diye İnce’ye tehdit ve hakaret yağıyor! Fazıl Say’dan skandal ‘Goril’ benzetmesi

Piyanist Fazıl Say, Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin, “sözde sanatçı” sözlerini alıntılayarak, “Bu kadar kritik bir seçimde, başarmak, aydınlığa varmak da bu kadar yakınken, bir araya gelmeyi başarmış bir muhalefetin oylarına göz dikmiş biri. Bu halka kötülük bu. Bilgisizliğe, kültürsüzlüğe , sıradan bir şovmene, bir ikinci RTE vakasına oy verecek lüksü yok bu halkın” ifadelerini kullandı.

‘GORİL İÇİN 130 BİN İMZA VAR’

Say, İnce’nin “sözde sanatçı” sözüne de tepki gösterdi ve ‘goril’ örneği verdiği paylaşımları şöyle devam etti:

“Alacağı oy yüzde 2 olsa ne olur 3 olsa ne olur? Kendi işine mi yarar? Yıllarca, yıllarca koca bir blok oyu yenebilmek için , bir imkansızı başarabilmek için bunca emek vermiş bir ittifakı yıpratmaktan başka neye yarar? Korkuyor muşuz ondan.. vayy bee.. Marifet yani korkutmak??

Kim ulan sözde sanatçı? Kim? Kime ne diyorsun ? Viskisini yudumlayanlarmış? Sana ne? Kahvemi yudumluyorum ya da su içiyorum sana ne? Ne içeceğimizi bu yaşımızda ne yazacağımızı sana mı soracağız? Kore’de hayvanat bahçesinde gorilin şartları düzelsin diye 130 bin imza var.”

GÖKHAN ÖZOĞUZ İLE ŞAHAN GÖKBAKAR DA İNCE’Yİ HEDEF ALDI

CHP’yi açıkça destekleyen şarkıcı Gökhan Özoğuz ile oyuncu Şahan Gökbakar da Muharrem İnce’yi sosyal medya hesaplarından hedef aldı. 

Şahan Gökbakar, şu ifadelerde bulundu:

“Woooowww. Mükemmel bir konuşma! Metin yazarınız aynı olabilir mi? Bu laflar çok tanıdık. Beyaz elbiseli hanımefendinin mimikleri konuşmanın özeti…
Not: yarın açıklama gelir, “konuşmaya ağız bükmedi, parti lahmacunumuzdan yediği için takılan maydonozu çıkartıyordu”

Gökhan Özoğuz ise Gökbakar’ın sözlerine destek verdi. Şahan Gökbakar’ın tweetini alıntılayan Özoğuz, şu sözleri sarf etti:

“Sayın @vekilince 
siz ve geçici partiniz bir projesiniz ve hepimiz bunu gün gibi biliyoruz. 
Toplanılan imzaları hangi cenahdan hangi sepele nasıl topladığınız da aşikar.

Şunu bilin bu ülkede Atatürkün hiçbir çocuğu size Asla Oy vermeyecektir!
Sözde sanatçı”

GÖKBAKAR’A SERT TEPKİ

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Dudu, Gökbakar’a sert tepki gösterdi.

Dudu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, ”Ahlaksız! Ne o genç kızın ne de diğer gençlerimizin emeklerini senin gibi sanatçı bozuntularına yedirmeyeceğiz. Not: Dayanamayıp adam yerine koyduğum ve cevap verdiğim için herkesten özür dilerim.” ifadelerini kullandı.

İSMAİL SAYMAZ’DAN TEHDİT DİLİ: İNCE SOKAKTA YÜRÜYEMEZ

Halk TV yazarı İsmail Saymaz İnce’nin seçimin kaybedilmesine neden olması durumunda sokakta yürümeyeceğini ileri sürdü.

Saymaz, “İnce, 24 Haziran’ın üzerine bir de 14 Mayıs’ta, seçimin ikinci tura kalmasına ve kaybedilmesine neden olursa, sokakta yürüyemez. Bir 24 Haziran’ı beş yıldır anlatamadı. 14 Mayıs’ı ömrünün sonuna kadar anlatamaz” dedi.

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığı için 100 bin imza toplama sürecini tamamladıktan sonra partisinin genel merkezinde bir basın açıklaması yaptı. İnce konuşmasında kendisini eleştirenlere tepki gösterdi ve “Sırça köşklerde yaşayanlar, sırça köşklerinden çıkmayanlar, salon siyasetçileri, oturdukları yerden benim aleyhimde tweet atan, sözde sanatçılar… Siz bunları gördünüz mü? Bu zorlukları gördünüz mü? Boğaz’da viskisini yudumlarken memlekete yol gösterenler…” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir